Rocky's Accomplishments

BEST OF BREED
12/18/2005
XXX
Judge: Ronald Lambert
Class: Best of Breed
 
BEST OF BREED
12/17/2005
XXX
Judge: James Frederiksen
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
12/16/2005
XXX
Judge: James Noe
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
12/11/2005
XXX
Judge: John Ramirez
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
12/11/2005
XXX
Judge: Carlo Perez Tosta
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
12/10/2005
XXX
Judge: Lee Canalizo
Class: Best of Breed
 
BEST OF BREED
12/10/2005
XXX
Judge: Robert Shreve
Class: Best of Breed
  
 BEST OF BREED
11/20/2005
ASDCA National Specialty
Judge: Nikki Riggsbee
Class: Best of Breed
 BEST OF BREED
11/18/2005
ASDCA National Specialty
Judge: Dorthy Collier
Class: Best of Breed
 BEST OF BREED
11/19/2005
ASDCA National Specialty
Judge: Paula Nykiel
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
09/25/2005
XXX
Judge: Jane Roppolo
Class: Best of Breed
 
 
BEST OF BREED
09/24/2005
XXX
Judge: Brian Meyer
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
09/23/2005
XXX
Judge: Patricia Mowbray-Morgan
Class: Best of Breed
 
BEST OF BREED
xx/xx/2005
XXX
Judge: Lester Mapes
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
xx/xx/2005
XXX
Judge: Col Jerry Weiss, USMC Ret'd
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
xx/xx/2005
XXX
Judge: Dr. Robert Smith
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
xx/xx/2005
XXX
Judge: Normal Kenney
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
xx/xx/2005
XXX
Judge: Judy Doniere
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
xx/xx/2005
XXX
Judge: Charles Trotter
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
xx/xx/2005
XXX
Judge: Dr. Donald Jones
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
xx/xx/2005
XXX
Judge: James White
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
xx/xx/2005
XXX
Judge: Sulie Greendale-Paveza
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
xx/xx/2005
XXX
Judge: Dr. Robert Indeglia
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
xx/xx/2005
XXX
Judge: Mildred Bryant
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
xx/xx/2005
XXX
Judge: Dr. Robert Berndt
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
04/xx/2005
XXX
Judge: Donna Buxton
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
04/xx/2005
XXX
Judge: Helen James
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
04/xx/2005
XXX
Judge: Beverly Bonadonna-Vics
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
04/xx/2005
XXX
Judge: Helen Lee
Class: Best of Breed
 
BEST OF BREED
04/xx/2005
XXX
Judge: Paula Nykiel
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
04/xx/2005
XXX
Judge: Robert Forsyth
Class: Best of Breed
 
 
BEST OF BREED
03/xx/2005
XXX
Judge: Patricia Getterman
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
03/xx/2005
XXX
Judge: John Connolly
Class: Best of Breed
 
 
BEST OF BREED
03/xx/2005
XXX
Judge: Houston Clark
Class: Best of Breed
 
BEST OF BREED
03/xx/2005
XXX
Judge: Virginia Lyne
Class: Best of Breed
 
BEST OF BREED
03/xx/2005
XXX
Judge: George Heitzman
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
03/xx/2005
XXX
Judge: Dr. Robert Indeglia
Class: Best of Breed
 
 
BEST OF BREED
03/xx/2005
XXX
Judge: Robert Caswell
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
02/xx/2005
XXX
Judge: George Heitzman
Class: Best of Breed
 
BEST OF BREED
02/xx/2005
XXX
Judge: Robert Sharp
Class: Best of Breed
 
 
BEST OF BREED
01/xx/2005
XXX
Judge: Alberto Berrios
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
01/xx/2005
XXX
Judge: James White
Class: Best of Breed
 BEST OF BREED
01/xx/2005
XXX
Judge: Robert Forsyth
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
01/xx/2005
XXX
Judge: Betty Regina Lettinger
Class: Best of Breed
 
BEST OF BREED
01/xx/2005
XXX
Judge: Anne Fleming
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
01/xx/2005
AKC/Eukanuba Nation Championship Show
Judge: Dorothy Nickles
Class: Best of Breed
 
BEST OF BREED
11/07/2004
ASCDA Regional Specialty
Judge: Alberto Berrios
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
11/06/2004
ASCDA Regional Specialty
Judge: James Briley
Class Best of Breed
BEST OF BREED
09/19/2004
Newnan Kennel Club
Judge: Wanda Spediacci
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
09/18/2004
Altanta Kennel Club
Judge: Judith Goodin
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
09/17/2004
Douglasville Kennel Club of Georgia
Judge: Kathleen Steen
Class: Best of Breed
WORKING GROUP 4
09/17/2004
Douglasville Kennel Club of Georgia
Judge: J. Donald Jones
 
BEST OF BREED
09/16/2004
Prestige Specialty Clubs of Atlanta
Judge: Richard Beauchamp
Class: Best of Breed
 
BEST OF BREED
07/11/2004
Jupiter-Tequesta Dog Club
Judge: Asa Mays
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
07/10/2004
Jupiter-Tequesta Dog Club
Judge: William Cunningham
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
07/04/2004
Greater Venice Fla Dog Club
Judge: Arlene Davis
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
06/20/2004
Space Coast KC of Palm Bay
Judge: Alberto Berrios
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
06/19/2004
Central Fla Kennel Club
Judge: Robert Sharp
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
06/13/2004
Lakeland Winter Haven KC
Judge: Anitra Cuneo
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
05/31/2004
Riverside West KC of
Greater New Orleans
Judge: Jim Briley
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
05/30/2004
Louisiana Kennel Club
Judge: Irma Fertl
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
05/29/2004
Louisiana Kennel Club
Judge: Constance Barton
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
05/16/2004
Greater Ft Myers Dog Club
Judge: Michele Billings
Class: Best of Breed
BEST OF BREED
04/04/2004
Lake Eustis Kennel Club
Judge: Dorothy Nickles
Class: Best of Breed
Winners/BOW/BOB (5pt Major)
FINISHED CHAMPIONSHIP 03/21/2004
Suwanne Valley KC of Fla
Judge: Barbara Dempsey Alderman
Class: 12-18mo
Winners/BOW/BOB (5pt Major)
03/20/2004
Suwannee Valley KC of Fla
Judge: Roger Hartinger
Class: 12-18mo
Winners/BOB (3pt Major)
01/18/2004
Pasco Fla Kennel Club
Judge: Jon Cole
Class: 9-12mo Puppy
Winners
01/16/2004
Tampa Bay Kennel Club
Irene Bivin
Class: 9-12mo Puppy
Winners/BOW/BOS
01/15/2004
Inverness Fla Kennel Club
Judge: William Stebbins
Class: 9-12mo Puppy
Winners / BOS
01/10/2004
Inverness Fla Kennel Club
Judge: Richard Orseno
Class: 9-12mo Puppy
Winners (3pt Major)
11/14/2003
Canada Del Oro Kennel Club
Judge: Hiroshi Kamisato
Class: 6-9mo Puppy